browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

XX Finał WOŚP

Gramy z pompą!!!

XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w M-GOK w Osieku!!!

W tym roku fundacja Jurka Owsiaka zbierała pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Każdego roku blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze, które później rozlicza w swoich sztabach. Jest to absolutny fenomen socjologiczny, ponieważ z sum, które wpływają na nasze konto, widać, że wszyscy wolontariusze, obdarzeni naszym bezgranicznym zaufaniem, rozliczają się skrupulatnie z zebranych pieniędzy. Nasz sztab liczył 25 wolontariuszy, a jego liderem była Izabela Basińska, która zebrała 619,78 zł, oraz Damian Dybus z kwotą 601,14 zł .

Dzięki ofiarności mieszkańców w sumie zgromadzono 7.973,28 zł, z czego z licytacji 1.700 zł. Najwyżej licytowane były: koszulka WOŚP-150 zł, kubek termiczny-170 zł ,kask motocyklowy-140 zł, zaproszenie na kolacje do Karczmy Sarmackiej w Łoniowie(dla 2 osób)-140 zł.

O godzinie 15.00 ruszyły występy i licytacje na sali widowiskowej M-GOK. Jak co roku WOŚP prowadził Jacek Piwowarski-charyzmatyczny konferansjer, który zaprezentował swój własny styl i dostosował sposób prowadzenia imprezy do rangi wydarzenia. Ludzi przybywało z minuty na minutę. Na scenie mogliśmy podziwiać popisy dzieci i młodzieży z : Publicznego Przedszkola w Osieku , PSP w Pliskowoli, PSP w Osieku, PSP w Długołęce, PSP w Suchowoli, Publicznego Gimnazjum przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Osieku, Liceum Ogólnokształcącego , oraz zespół coverowy BEZ NAZWY grający głównie rocka, działający przy M-GOK, a także zespół SOFT. Bardzo oryginalnym występem popisał się zespół MARSHMALOWS z jego instruktorem Krzysztofem Laskowskim.

Siła WOŚP wynika z jej odjechanego charakteru. Orkiestra jest marką niesamowicie witalną, a połączenie idei ratowania życia z muzyką przyciąga rzesze ludzi – pokazuje, że niesienie pomocy może być dobrą zabawą.

Co wyjątkowe – WOŚP opiera się na wolontariacie i odkrywa w Polakach chęć czynienia dobra zarówno u tych, którzy wspierają cel finansowo i u tych, dzięki którym to wszystko można zorganizować.

Zwieńczeniem XX Finału WOŚP był pokaz sztucznych ogni, które rozbłysły nad Osiekiem punktualnie o godz.20.00.

Dzięki nowym materiałom zostały zaprezentowane dotąd niespotykane efekty. Z roku na rok podnoszona jest jakość i widowiskowość wykonywanych pokazów, co ściąga rzesze ludzi.

XX Finał WOŚP przebiegał w niesamowitej, jak zawsze, atmosferze! Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w tym szczególnym dla nas dniu! Zarówno wszystkim wolontariuszom, jak i oczywiście Wam!

[nggallery id=42]