browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Wystawa malarska

Stefania Wójcik

W arkana sztuki wprowadziło ją PLSP w Zamościu /kier – konserwacja zabytków / a następnie  studia i dyplom na UMCS w Lublinie . Od 16  lat jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Plastyków. Prowadziła  zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Pracuje w technice olejnej, akwareli ,pasteli i batiku. Uczestniczy  w wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej prace znajdują się w kolekcjach w wielu domach w kraju i za granicą /Belgia, Niemcy, Holandia, W-Brytania, Hiszpania,  Kanada, Australia ,USA/.  Jest nauczycielem dyplomowanym /z wyróżnieniem/ gdzie w pracy z uczniami odnosi wiele sukcesów nawet na arenie międzynarodowej. Swoją wiedzą zdobytą na warsztatach  m  in. ,,Pisania ikon” i ,,Batiku ”  w Domu Służebnym Polskiej Sztuki w Nadrzeczu dzieliła się z innymi i we współpracy z JOK organizowała społeczne warsztaty dla nauczycieli a także dla uczniów / 3 – krotnie/

Zdobywczyni wielu nagród m. in :Nagrody Kuratora ,Medalu Kuratora ,5- krotnie Nagroda Burmistrza, Antka Roku ,  Prezesa PSNP, 2-krotnie Statuetka na Festiwalu Twórczości ,2 x nagrody Muzeum Regionalnego ,wyróżnienia na Ogólnopolskim Biennale  ,wyróżnienia i nagroda w Przeglądzie ogólnopolskim w Rzeszowie itp.

Uczestniczy w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

 

Pasja twórcza wyzwala we mnie  radość ubogaca  życie. Mobilizuje do nieustannych poszukiwań treści i formy także tej abstrakcyjnej.

Moje malarstwo nie jest może odkrywcze , nie szokuje ,nie jest filozoficzne ,brutalne,  czy  agresywne jak tendencje współczesne ale cieszy się kolorem, emanuje witalnością i zachwytem nad naturą .

Zachwyca mnie barwna łąka ,łany zbóż  upstrzone falami maków i chabrów , fioletowe połacie wrzosowisk usianych na piaszczystych zboczach lasów na równi ze śpiewem ptaków czy barw budzącego się poranka .

Miałam to szczęście że wyrosłam  właśnie w takim miejscu. Więc staram się zatrzymać piękno tego co widzę i czuję ,często piękno ginące nieskażonych zakątków , leśnych ostępów czy  różnorodnych  kwiatów . Z otaczającej  mnie  rzeczywistości czerpię inspirację , światło, bogactwo barw i przetwarzam na swój własny specyficzny język malarski. Smakuję barwy jak ktoś kiedyś powiedział że ,, jestem spadkobierczynią kolorystów’’ .

Poprzez  takie spotkania z naturą i  sztuką pogłębiam znajomość przyrody, siebie i otaczającego świata. Uzmysławiam sobie.

 że chcę wnieść w swoje  obrazy ten świat i  duży ładunek pozytywnych emocji ,które  są wyrazem radości tworzenia.

Niech więc te pozytywne emocje emanują z płócien do Państwa i ocieplają otoczenie w  pochmurne ,mroczne jesienne dni.