browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Wesoła Majówka 2009

Wesoła Majówka

Dmuchańce dla milusińskich. Bajka o czerwonym kapturku. Konkursy. No i gwiazda wieczoru, zespół Maxx Dance oraz DJ Viper. To wszystko plus dużo dobrej zabawy na niedzielnym festynie majowym w Osieku.

W krainie Bajek

O godzinie 14:00  królował sport. Na boisku rozgrywała się zacięta walka. Było warto. Na graczy czekały dyplomy i puchary. Gratulujemy. Popołudnie jednak  zdecydowanie należało do maluchów.  Świetną zabawę zagwarantowała Bajlandia. Aktorzy z Radomia po wcześniejszym rozgrzaniu dzieciaków, zagrali bajkę o czerwonym kapturku. Dużym zainteresowaniem cieszyły się nietypowe buty. Jedne przypominały duże kurczaki, a drugie były włochate jak na wilcze nogi zresztą przystało.  Bajka to jednak nie wszystko.

Zabawy Wszelakie

 Maluszki  uczestniczyły też w przeróżnych konkursach między innymi wyścigi  w dużych pasiastych workach, czy sztafeta. Drużyny przy drugiej dyscyplinie podzieliły się na 2 grupy. Cześć męską i żeńską. Chłopcy zainspirowani znaną bajką, nazwali swoją drużynę „władcy much”  (przepraszam za brak błędów w nazwie jak w oryginale, ale nie zrobię tego babci polonistce.) Dziewczynki nazwały swoją drużynę Barbie. Przy gorących oklaskach widowni ruszyła sztafeta. Rywalizacja była godna olimpiady. Zwycięstwo należało do chłopców.  Kolejnym punktem imprezy był konkurs „jaka to bajka”.  Zadanie polegało na odgadnięciu tytułu bajki, po kilku kluczowych zdaniach. Dzieciaki bez Trudu poradziły sobie z ta konkurencją. Co więcej, bajkę trzeba było dokończyć przed publicznością. Odważyło się kilku śmiałków. Wiktoria na przykład opowiedziała zupełnie nowego „Czerwonego kapturka”. Wersją dziewczynki, babcia i wnusia, schowały się przed groźnym wilkiem do szuflady.

Pies policyjny

Komenda Policji Powiatowej przygotowała dla gości festynu pokaz tresury psa policyjnego. Można było zobaczyć jak owczarek reaguje na komendy, siada, waruje, czy atakuje. Po obejrzeniu tego co pies robi ze sztuczną ręką, nikt nie chciał zrobić sobie pamiątkowego zdjęcia.

Tanecznym Krokiem

Kolejnym punktem imprezy były pokazy grup tanecznych, oraz popis wokalny. Przed publicznością wystąpił między innymi zespół 410 i TRIK z Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Osieku, oraz zespoły z Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu pod opieką instruktora Mileny Brzychcy. Tancerką towarzyszyły różne gadżety. Jednym krzesła, innym folia aluminiowa. Owinięte sreberkiem dziewczyny zatańczył oryginalny „Robot Funk”. Jaka sama nazwa wskazuje ruchem i wyglądem naśladowały maszyny. Brawom nie było końca.

Gwiazda

Około godziny 20 na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru, grupa Maxx Dance. Zespół przyjechał z Białegostoku. W jego skład wchodzą Bartek i Piotrek oraz dwie tancerki. Występem na Osieckiej „Majówce” promowali swój najnowszy album „Wszystko co w nas”. Nie zabrakło także największych hitów takich jak „Serce moje zabrałaś”, „Żar miłości” czy „Przeznaczenie”. Utwory oraz energia na scenie mimo małych opadów deszczu doskonale rozgrzały publikę. Nie mniejsze poruszenie wśród męskiej części widowni wywołały piękne tancerki, które kusymi strojami podnosiły temperaturę występu. Przez ponad godzinę można było usłyszeć niemal nieustające brawa , a muzycy w trakcie występu rzucali w kierunku ludzi gadżety między innymi płyty z singlem Wszystko jest w nas”. Fani mogli wziąć autografy do których zresztą nie bez powodu ustawiła się nie mała kolejka młodzieży. Wokaliści serdecznie zapraszają wszystkie fanki na profil Maxx Dance na naszej klasie. Zatem miłośniczki zespołu- do dzieła!.

Czas na DJ

Po koncercie przyszedł czas na trochę muzyki klubowej. Sławek znany bardziej jako DJ Viper zadbał o odpowiednie wibracje. Podczas godzinnego występu usłyszeć było można najnowsze klubowe hity jak i kilka jego remixów. No i oczywiście najnowszą autorską produkcje utrzymaną w klimatach amerykańskiego RnB o nazwie „Don’t leave me alone”. Oficjalna premiera ukaże się dopiero w wakacje.  Osiek usłyszał ją znacznie wcześniej. Ta mieszanka muzycznych styli jakie zaprezentował zespół jak i dj odpowiednio porwały cały stadion do tańca. Organizatorzy tym miłym i energicznym muzycznym akcentem o godzinie 22:30 zakończyli tegoroczną Majówkę w Osieku.

[nggallery id=39]