browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Kiermasz Wielkanocny 2019

 

 

Dnia 14.04.2019 r. (Niedziela Palmowa) na Rynku w Osieku zostały rozstawione stragany z ozdobami i rozmaitościami oraz  stoły z pysznościami wielkanocnymi. W kiermaszu wzięli udział wystawcy z Tarnobrzega, Kurozwęk, OPS w Osieku, Stowarzyszenie z Suchowoli, Piekarnia Witold Nasternak z Osieka, twórca ludowy z Wiązownicy, M-GOK w Osieku.

Na kiermasz zostały przygotowane bardziej lub mniej tradycyjne ludowe cudeńka, które wykorzystać można do dekoracji koszyczka ze święconką lub świątecznego stołu. Palmy, kartki świąteczne, wykonane różnymi technikami pisanki, woskowe kogutki, kurki, baranki i zajączki , a także biżuteria .

Nie mogło także zabraknąć babeczek, muffinek, mazurków, rolad z masą makową, wędlin a także wielkanocnego żurku.

W konkursie na najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną , który zorganizował Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Osieku miejsca zajęli:

I miejsce-Natalia Skowron- PSP Ossala

II miejsce- Mateusz Forma- PSP Szwagrów

III miejsce- Hubert Bojarski- PSP Pliskowola

 

Wyróżnienie dla instytucji której prace łącznie zostały najwyżej ocenione przyznano dla PSP w Ossali.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy także wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowania do Kiermaszu Świątecznego! Po raz kolejny pokazaliście, że zawsze możemy liczyć na Wasze wsparcie i pomocną dłoń.

[nggallery id=163]