browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Dzień Dziecka 2012

10 czerwca 2012 roku na długo zostanie zapamiętany wśród najmłodszych mieszkańców Osieka i okolicznych miejscowości. Tego dnia Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Osieku zorganizował plenerowy Dzień Dziecka. „

Poza malowaniem twarzy, zjeżdżalnią, trampoliną, watą cukrową i innymi smakołykami, cały, ponad dwugodzinny czas zabawiała dzieci Agencja Artystyczna „Patigo” z Kielc. Wśród atrakcji były m.in.: taniec dyskotekowy, aerobik z Tygryskiem , zabawa w odgadywanie odgłosów, bajkowy quiz. Dzieci brały udział w licznych konkurencjach, a i rodzice mogli także pochwalić się swoją znajomością dziecięcego świata.

O atrakcyjności programu artystycznego może świadczyć fakt, iż mimo deszczu, który zagościł w Osieku wiele dzieci nadal czynnie brało udział w zabawach na Rynku.

Każdy kto aktywnie brał udział w zróżnicowanych konkurencjach mógł liczyć na moc nagród, które ufundowano dzięki pomocy sponsorów. Organizatorzy zadbali, by zgromadzona na osieckim Rynku publiczność nie nudziła się ani chwili. Były pokazy tresury psa policyjnego imieniem Brus, który pod czujnym okiem sierżanta sztabowego Adama Gądka z Powiatowej Komendy Policji w Staszowie, zaprezentował swoje wyszkolenie. Także miłośnicy strażaków mogli z bardzo bliskiej odległości przyjrzeć się samochodom gaśniczym i wziąć do ręki sprzęt jakim dysponuje Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Staszowie. Była to nie lada frajda dla chłopców, którzy do tej pory z daleka oglądali pracę strażaków, a podczas imprezy mieli możliwość siedzenia w strażackim wozie.

Zarówno dzieci jak i rodzicie byli zadowoleni z ciekawie spędzonego niedzielnego popołudnia, a organizatorzy dołożyli wszelkich starań, by był to czas wypełniony zabawą i śmiechem.

Tekst: Jacek Piwowarski

Zdjęcia: Beata Król, Jacek Piwowarski

[nggallery id=17]