browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Dożynki Gminne 2014

 

Pogoda dała się we znaki wszystkim uczestnikom uroczystości dożynkowych.

10 sierpnia o godz. 11.45 barwny korowód wieńców  dożynkowych przemaszerował  sprzed Urzędu Gminy w Osieku  w asyście orkiestry Kapela Estradowa „Ziemia Staszowska” do kościoła pw. św. Stanisława w Osieku .Podczas mszy poświęcono 7 wieńców
z sołectw: Tursko Wielkie, Długołęka, Lipnik, Ossala, Niekurza, Pliskowola, Suchowola.

Po mszy wszyscy udali się na stadion , gdzie odbyła się oficjalna część dożynek.

 Były powitania, przekazanie chleba  przez starostów  dożynek Anny Cebuli z Długołęki i Zygmunta Stępnia z Bukowej- burmistrzowi Miasta i Gminy Osiek Włodzimierzowi Wawrzkiewiczowi, który podkreślił tradycję i znaczenie dożynek, jednocześnie dziękując rolnikom za ich trud  codziennej pracy.

-Z ogromną wdzięcznością i szacunkiem przyjmuję ten dożynkowy chleb, jest on symbolem waszego trudu, potu, włożonej pracy ale także wymownym symbolem miłość do ziemi, a przede wszystkim powodem Waszej dumy Drodzy Rolnicy! Przepiękna polska tradycja nakazuje dzielić się chlebem. Ten gest jest wyrazem braterstwa, przyjaźni i chęci przyjścia z pomocą drugiemu człowiekowi. Ja również chcę się podzielić tym chlebem z wszystkimi mieszkańcami naszej gminy i przybyłymi do nas gośćmi.

No i najważniejsza część uroczystości, a mianowicie  konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy…. Komisja w składzie :Maria Lampart, Mariusz Skotarek, Marzena Dalmata i Justyna Żak-Wójcik  miała ciężki orzech do zgryzienia.

-Ocenialiśmy przede wszystkim estetykę wykonania, użyte materiały i ilość włożonej pracy-poinformowała nas jedna z jurorek.

-Muszę przyznać, że wieńce zachwyciły nas pomysłowością. Były to prawdziwe dzieła sztuki.

I miejsce – Tursko Wielkie

II miejsce – Ossala

III miejsce – Lipnik

za które otrzymali nagrody pieniężne i kosze obfitości.

Niestety, plany organizatorów pokrzyżowała pogoda i impreza została odwołana.

[nggallery id=16]