browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Dni Osieka 2010

 

 Tegoroczne Dni Osieka upłynęły w koncertowej atmosferze. Na stadionie MKS „Piast” wystąpili m.in. grupa Akcent i D-BOMB. Sprzyjająca aura jak i napięty program imprezy nie pozwolił nudzić się lokalnej społeczności jak również przyjezdnym.

SOBOTA

O godzinie 6.00 zapaleńcy wody i kija z kołowrotkiem czyli Koło Wędkarskie nr 52 w Osieku rozpoczęli zawody o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Osiek.

 

Jednak pod sceną zaczęło się robić tłoczno dopiero około godziny 18.00 kiedy to swój występ miała rozpocząć grupa „Gimmie-Gimmie”. Niestety… awaria i brak energii elektrycznej zaniechał jakikolwiek występ na około 2 godziny.

Całe szczęście około godz. 20 wszystko wróciło do normy i całą parą ruszyliśmy z programem. Jako pierwsza wystąpiła legendarna grupa muzyki dance D-BOMB. Rozbawiona publiczność szalała pod sceną i nie tylko. Nie zabrakło szlagierów takich jak: „Do szaleństwa”, „Powiedz mi co czujesz” i innych.

Po występie D-BOMB rozgrzana do czerwoności publiczność bawiła się w klimatach lat 70-tych czyli nutach Abby za sprawą zespołu „Gimmie-Gimmie”, którzy grali covery tejżeż grupy. Wystarczył sam wstęp i każdy wiedział o co chodzi… „Hunny Hunny”, „Waterloo”, „Take a Chance On Me”… i wiele wiele innych.

Około godziny 23.00 na scenie zagościł DJ Kubuś, który bawił publikę do godziny 24.00 czyli do zakończenia sobotniej imprezy.

[nggallery id=6 ]


NIEDZIELA

Niedzielne obchody rozpoczęli o godzinie 16.00 mali sportowcy z lokalnych szkół podstawowych (Suchowola, Pliskowola, Ossala, Szwagrów i Osiek) Turniejem Piłki Nożnej.

O godzinie 18.00 wystąpił zespół „Boney Cool”, który zagrał covery Boney M. Nie mogło zabraknąć takich kawałków jak: „Daddy Cool”, „Sunny”czy „Belfast”.

Następnie swoje 15 minut miała młodzież uczęszczająca na zajęcia do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Osieku.

Po występach zostały wylicytowane różne przedmioty, a środki przekazane na pomoc dla tegorocznych powodzian, a były to:

obraz wyszywany ręcznie – Lucyna Wawrzkiewicz

2 książki oraz obraz – Adam Lubera

grzyby z drzewa – Cezary Frankiewicz

flakon + prezent – radna powiatowa Lucyna Kozoduj

kompozycja kwiatowa – Lucyna Wielechowicz (kwiaciarnia „u Lucyny”)

kot oraz flakon – Monika Borkowska (kwiaciarnia „Storczyk”)

razem z licytacji zebrano 960 zł.

Około godziny 21.30 na scenie pojawiła się legenda muzyki disco polo czyli grupa AKCENT z liderem Zenonem Martyniukiem na czele. Zostali przywitani gromkimi brawami i jak można się domyśleć potem było tylko lepiej. Przeboje takie jak: „Dźwięki strun”, „Mała figlarka”, „Oczarowałaś mnie”, „Życie to są chwile” doprowadziły publiczność do szaleństwa.

Po występie grupy Akcent wszyscy mogli podziwiać pokaz sztucznych ogni.

Około 23.00 na scenie zagościł zespół Drims, który również pokazał wysoki poziom instrumentalno-wokalny grając znane światowe przeboje.

O godzinie 24.00 impreza zakończyła się.

Imprezę prowadzili znakomici konferansjerzy z radia Leliwa:

Joanna Sarwa i Piotr Żak

[nggallery id=7]