browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Dożynki Gminne w Mucharzewiu

   W gminie Osiek odbyły tle pierwsze w historii dożynki gminne. Powodów do świętowania było więcej, bo jednocześnie została oddana do użytku nowa Świetlica Wiejska w Mucharzewie. Wszystko działo się w niedzielę 16.08.2009 r. w Osieku i Mucharzewie. Impreza organizowana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Osieku, Burmistrza Miasta i Gminy Osiek oraz Stowarzysze­nie na rzecz Rozwoju Wsi Mucharzew zgromadziła dużą publiczność. Świętowanie rozpoczęła msza święta dziękczynna za tegoroczne plony, która odbyła się w kościele parafialnym w Osieku, podczas której poświecono wszystkie wieńce dożynkowe. Po nabożeństwie uczestnicy udali się na… druga mszę świętą.. Tym razem odprawiono Ją w Strzegomiu. Po Jej zakończeniu barwny korowód dożynkowy przeniósł się na miejsce imprezy, czyli do Mucharzewia. Gospodarzy wybrano nieprzypadkowo, bo święto plonów połączono z oddaniem do użytku nowej świetlicy wiejskiej w tej miejscowości.

Oficjalne rozpoczęcie dożynek i prezentacje wieńców miały miejsce o godzinie 15. Licznie zgromadzona publiczność nie mogła narzekać na brak atrakcji, ponieważ przez cały czas na scenie trwały prezentacje muzyczne i artystyczne natomiast w jej pobliżu najmłodsi uczestnicy mogli do woli korzystać z dmuchanych zjeżdżalni. Świętowanie trwało do późnej nocy. Zabawa na parkiecie rozpoczęła się już o godzinie 18. Najpierw do tańca porwał zespół Efekt, a później zespół Drimsy.   W czasie trwania imprezy nie zabrakło konkursów z nagrodami, jak choćby młócenia cepami, czy dużo przyjemniejszej – zwłaszcza dla podniebienia degustacji potraw przyrządzonych przez najlepsze gospody nie w gminie Osiek.

[nggallery id=14]