browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Śniadanie Wielkanocne 2011

Wielkanoc kojarzy się nam z kolorowymi pisankami, mnóstwem pysznego jedzenia, śmigusem -dyngusem i wieloma innymi przyjemnymi rzeczami.

Polska tradycja potraw wielkanocnych jest bardzo bogata i nie ma chyba innej tak bogatej tradycji kulinarnej na czas obchodów Świąt Wielkanocnych. Czekamy na to śniadanie przez cały Wielki Post, zatem nie dziwi fakt, że wszystkiego co znajduje się na stole staramy się skosztować choćby przynajmniej po troszeczkę.
Na tradycyjnym stole wielkanocnym nie może zabraknąć takich potraw jak: żurek wielkanocny, biała kiełbasa, sałatki galareta, pieczona szynka świąteczna, faszerowane jajka, ćwikła, babka wielkanocna, mazurek i sernik . Taki właśnie zestaw zagościł dnia 16.04.11r(sobota) na Rynku w Osieku podczas spotkania wielkanocnego zorganizowanego przez Burmistrza Miasta i Gminy oraz M-GOK w Osieku.

Wzięły w nim udział: Piekarnia ”Alma” z Turska Wielkiego, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Ossala ”Razem w przyszłość”, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Pliskowola, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Sworoń, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Osieku. Podczas tego uroczystego spotkania, zostały wręczone również dyplomy i nagrody dla wszystkich biorących udział w konkursie wielkanocnym. Natomiast komisja wyłoniona spośród mieszkańców gminy wybierała najsmakowitszy mazurek wielkanocny. Laureatem zostało Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Ossala ”Razem w przyszłość”-otrzymując w nagrodę wielofunkcyjny mikser, natomiast pozostałe stowarzyszenia otrzymały książki kulinarne.

Przy suto zastawionych stołach, każdy mógł wybrać jakiś smakołyk dla siebie. Uroczystej oprawy dodawała piękna słoneczna pogoda, oraz starannie dobrany repertuar muzyczny, a całości dopełniły występy dzieci z PSP z Suchowoli, PSP ze Szwagrowa, oraz PSP z Długołęki.

[nggallery id=36]