XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2015

W tym roku podczas XXIII Finału WOŚP pieniądze były zbierane „dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki seniorów”. Wolontariusze z gminy Osiek w teren wyruszyli już o godz. 7.00. Każdy zastanawiał się, czy uda się pobić rekord? To zadanie niełatwe……… Jednakże nasi wytrwali i konsekwentni wolontariusze poradzili sobie z tym zadaniem doskonale.

Wspólnymi siłami wraz z Zespołem Szkół w Osieku, z Publicznym Gimnazjum w Czajkowie oraz Stowarzyszeniem BUDOKAI z Łoniowa udało nam się zebrać 20001,67 zł.

Książka ufundowana przez Burmistrza Miasta i Gminy Osiek Rafała Łysiaka -370 zł, koszulka WOŚP-260 zł, sanki-250 zł, piłka nożna-170 zł, to tylko niektóre przedmioty które mieszkańcy gminy chętnie licytowali i nie szczędzili portfela.

Jednym z najważniejszych przedsięwzięć realizowanych w czasie finału WOŚP jest  Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców. Udział w przedsięwzięciu wiąże się z prestiżem i jest oznaką hojności na rzecz Wielkiej Orkiestry Świąteczne Pomocy.

Impreza w M-GOK  wystartowała o godz. 15.00. Swoje umiejętności wokalne, teatralne , taneczne i  instrumentalne  zaprezentowały dzieci z Publicznego Przedszkola w Osieku, PSP w Osieku, PSP w Suchowoli ,PSP w Ossali, PSP w Pliskowoli, Publicznego Gimnazjum w Osieku, wokaliści z M-GOK, LO w Osieku oraz zespoły No-Name i Soft. Wszystkim serdecznie dziękujemy !!!

Nic tak bardzo nie podnosi rangi wydarzenia i nie wzbudza takiego zachwytu jak profesjonalny pokaz sztucznych ogni, które tradycyjnie o godz. 20.00 poszybowały w niebo tworząc  majestatyczny pokaz barw i kształtów-a wszystko zsynchronizowane ze starannie dobraną muzyką.

Podsumowując XXIII Finał WOŚP- uważamy za bardzo udany.

Szczególne podziękowania kierujemy do wolontariuszy i ich opiekunów!!!

Dzięki Waszej bezinteresownej i niesionej z dużym zaangażowaniem pomocy często pojawia się na innych twarzach i sercach uśmiech. Sprawiacie, że Wasza radość, wrażliwość, empatia i dobroć na nowo ożywają w naszej społeczności. Serdecznie dziękujemy za chęć działania, tworzenia i zmieniania na lepsze otaczającego nas świata.

Darczyńcy i sponsorzy

Burmistrz Miasta i Gminy Osiek Rafał Łysiak

Grupa Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki „SIARKOPOL” w Grzybowie

Karabela-Przedsiębiorstwo Wielobranżowe

Metal-Dom Tomasz Krasa

Witold Nasternak „Dom Chleba”

Piotr Gierek-Sklep motoryzacyjny

Zygmunt Kusik-Sklep mięsny

Marek Chyla-Piakarnia ALMA

Gospodarstwo Rybackie Henryk Dziuba

Sklep mięsny –Zychowicz

Kazimierz Ziółkowski-sklep ABC

Marek Strzała „Gościniec”

Kupiec KOLPORTER Danuta Ryńska

Robert Gawłowicz- „Sprzedaż ryb”

Zakład Fryzjerski „Nicola” Ewelina Bąk

Zakład Fryzjerski „Basia” Barbara Cena

Zakład Ubezpieczeń Wojciech Walczyk

Szkoła Tańca „Samba” z Tarnobrzega

Roman Makuła-Sklep wielobranżowy

Ubezpieczenia AVIVA Danuta Równiak

Fundacja Serce dla Serca z Sandomierza

Ewelina Januszewska

Monika Baszak- Sklep spożywczy

Piotr Bednarski –Sklep wielobranżowy

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie !!!

Serdeczne podziękowania kierujemy również do Komendy Powiatowej Policji w Staszowie, Komisariatu Policji w Połańcu, Komisariatu Policji w Koprzywnicy oraz OSP z Turska Wielkiego.

foto – Norbert Kiciński