browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Kiermasz Wielkanocny 2016

    Pisanki, palmy ,koszyczki ,serwetki i wiele innych wyrobów wielkanocnych, można było podziwiać oraz zakupić w Niedzielę Palmową w godz. od.8.00-13.00 podczas Kiermaszu Wielkanocnego zorganizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Osieku.

Nie zabrakło twórców ludowych z wikliną, ręcznie robionymi serwetkami, palmami, pisankami zarówno tymi wykonanymi tradycyjnymi technikami jak i współcześnie. Asortyment był tak różnorodny, że każdy z pewnością znalazł coś ciekawego .Główną zaletą takich kiermaszy jest to, że większość ozdób nie można kupić w żadnym sklepie. Stoiska wystawili: Publiczna Szkoła Podstawowa w Suchowoli, Publiczna Szkoła Podstawowa w Osieku, Publiczne Gimnazjum w Osieku, Publiczne Przedszkole w Osieku, Ośrodek Pomocy Społecznej w Osieku, Stowarzyszenie Wsi Suchowola ”Wszyscy Razem” oraz twórcy ludowi ze Sworonia, Tarnobrzega i Rudnika nad Sanem.

Organizatorzy podkreślają, że w ten  przedświąteczny czas pragną kultywować tradycję  związaną  ze Świętami Wielkiej Nocy i integrację mieszkańców. 

Wszystkim  wystawcom serdecznie dziękujemy.