browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Ferie 2012

Jak co roku osiecki dom kultury przygotował na czas ferii zimowych moc atrakcji dla dzieci i młodzieży. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były rozrywki zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Tylko wyjątkowo leniwe dzieci mogły się nudzić w trakcie dwutygodniowego odpoczynku, wystarczyło bowiem wyjść z domu, by wpaść w wir kulturalnych atrakcji. Miłośnicy bajek i teatru mogli podziwiać przedstawienia Złośliwości jej królewskiej mości oraz Żółw i wilk. Zwolennicy bardziej aktywnego spędzania czasu mogli tańczyć podczas karnawałowej dyskoteki, jeździć na łyżwach na lodowiskach w Mielcu i Dębicy, brać udział w kuligu i piec kiełbaski na ognisku. Sportowcy zmierzyli się podczas turnieju tenisa stołowego. Entuzjaści gier komputerowych próbowali swych sił w trakcie wirtualnego turnieju. Miłośnicy kina chętnie wzięli udział w wycieczce do Kielc, gdzie w nowoczesnym kinie Multiplex mogli oddać się swej pasji oglądania filmów.

W tak miłej i urozmaiconej atmosferze dzieci szybko zapomniały o zbliżających się trudach w szkole i całkowicie oddały się zabawie. Również dzięki strażakom w Osieku, którzy zrobili lodowisko za budynkiem M-GOK, ferie można było aktywnie spędzić na świeżym powietrzu.

Po tak intensywnym i zróżnicowanym wypoczynku uczestnicy Odlotowych ferii przygotowanych przez dom kultury, ze zdwojoną siłą przystąpią do swych szkolnych obowiązków. I gdy dostaną dobrą ocenę, pomyślą, że być może to zasługa tak udanych ferii.

Tekst: Jacek Piwowarski

[nggallery id=23]