browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Dni Osieka 2011

Sobota

9 i 10 lipca Osiek stał się areną wydarzeń muzycznych i rozrywkowych z okazji organizowanych rokrocznie Dni Osieka. Dzięki zaangażowaniu Burmistrza Miasta i Gminy Osiek oraz Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Osieku uczestnicy festynu świetnie się bawili w przyjaznej atmosferze.

Impreza ta już na dobre ugruntowała się w kalendarzu wakacyjnych imprez i z roku na rok skupia coraz większą liczbę uczestników. Dni Osieka 2011 oferowały szereg zróżnicowanych atrakcji. Zarówno dzieci, młodzież i osoby dorosłe mogły wybrać coś dla siebie z bogatego repertuaru jaki został przygotowany na czas imprezy.

Pierwszego dnia uczniowie szkół podstawowych z gminy Osiek zmagały się w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Osiek. Zgłosiło się 4 drużyny: Osiek, Ossala, Pliskowola i Suchowola. Zawodniczki i zawodnicy wykazali się duchem walki w imię zasad fair play, dzięki czemu zjednali sobie przychylność i podziw zgromadzonych kibiców.

Po rozegraniu wszystkich meczów najlepszą okazała się drużyna z Pliskowoli, a następne miejsca zajęły szkoły z Osieka I grupa i również z Osieka II grupa.

Gdy sportowe emocje opadły uczestnicy Dni Osieka mogli spędzić czas w wesołym miasteczku, które oferowało bardzo bogatą ofertę rozrywkową. Liczne karuzele, gry i kolejki zapewniały moc wrażeń zarówno najmłodszym imprezowiczom, jak również tym nieco starszym.

Każdy kto intensywnie spędził czas w wesołym miasteczku mógł zaspokoić swe pragnienia w licznych punktach gastronomicznych, gdzie serwowano napoje oraz gorące posiłki.

Gwiazdą sobotniego wieczoru był zespół Weekend, ale nim wystąpił na osieckiej scenie swoje przeboje prezentowały zespoły Lider Dance i Drift, które skutecznie poderwały do zabawy licznie zebrana widownię.

Zespół Weekend nie zawiódł swoich fanów i zaprezentował największe przeboje. Młoda publiczność żywiołowo reagowała na to co działo się na scenie, a wokalista szybko nawiązał kontakt ze swymi fanami, którzy domagali się bisów. Zarówno zespół jak i publiczność byli bardzo zadowoleni z koncertu i w szampańskich nastrojach wracali bezpiecznie do domów.

Między koncertami trwały także konkursy z nagrodami ufundowanymi przez sponsorów. Konkursy te cieszyły się wielkim powodzeniem a każdy kto znalazł się na scenie nie wyszedł z pustymi rękami.

[nggallery id=9]

 

NIEDZIELA

Drugi dzień Dni Osieka rozpoczął się bardzo wcześnie z uwagi na zawody Koła Wędkarskiego nr 52 w Osieku o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Osiek. Wędkarze już od godziny piątej rano rywalizowali nad kanałem Elektrowni Połaniec. Zawody trwały do południa, a rozdanie nagród i wręczenie pucharów odbyło się na osieckiej scenie. Pierwsze miejsce i Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Osiek zdobył: Andrzej Dybus, drugie miejsce Paweł Golonka i trzecie Andrzej Stępień.

Podobnie jak w sobotę, tak i w niedzielę nie zabrakło wrażeń dla miłośników piłki nożnej. O godzinie 16.00 rozpoczął się mecz reprezentacji klasy A na klasę B Podokręgu Sandomierz ŚZPN. Mimo tego, że mecz miał charakter towarzyski, to nie zabrakło w nim emocji i zaangażowania ze strony zawodników. Publiczność nie mogła się nudzić oglądając to spotkanie, które zakończyło się wynikiem 1-1. Podczas przerwy meczu przeprowadzono konkurs dla kibiców, który polegał na strzeleniu gola z rzutu karnego. Zadanie to okazało się dość trudne, ale ostatecznie udało się pokonać bramkarza i nagrody ufundowane przez Zarząd ŚZPN w Kielcach zostały rozdane.

Wielu uczestników drugiego dnia imprezy przyszło ze względu na koncert Norbiego, który o godzinie 18.00 porwał swych fanów do zabawy. Mimo dość wczesnej pory publiczność bawiła się świetnie, a Norbi wraz z zespołem tryskali ze sceny energią. Uczestnicy imprezy wprowadzeni w taneczny nastrój mogli zapoznać się programem artystycznym z M-GOK w Osieku. Na scenie wystąpiła grupa taneczna Happy Dance oraz wokaliści: Natalia Kos i Klaudia Cebula. Swój talent w beat box zaprezentował Kazimierz Krala.

Drugi dzień Dni Osieka skupił głównie fanów gitarowej muzyki, bowiem gwiazdą wieczoru była Wanda i Banda. Działający już kilkanaście lat zespół porwał do szalonej zabawy licznie zgromadzone rzesze fanów. Gromka owacja jaką zaserwowała publiczność Wandzie i Bandzie spowodowała, że zespół poczuł się bardzo dobrze na scenie, serwując to co najlepsze ze swojego repertuaru. Wokalistka porwała swą charyzmą młodą publiczność oraz swych wieloletnich fanów, którzy licznie przybyli, by zobaczyć koncert ulubionego zespołu.

Żywiołowa reakcja publiczności oraz kilka bisów utwierdziło w przekonaniu organizatorów, że koncert Wandy i Bandy był strzałem w dziesiątkę. Roztańczona i rozśpiewana rzesza ludzi nadal domagała się koncertu.

Taneczny nastrój podtrzymał zespół Dance, który swym repertuarem porwał ludzi do wspólnej zabawy. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy i Dni Osieka dobiegły końca. Publiczność jeszcze przez długą chwilę domagała się dalszej zabawy, ale późna pora i perspektywa poniedziałkowego wstawania do pracy wzięła górę. Uczestnicy imprezy w spokoju i z uśmiechem na twarzy wracali do domów w nadziei, że już za rok będzie im dane przeżyć równie miłe chwile pełne radości i uniesień.

[nggallery id=8]

Nie było by Dni Osieka, gdyby nie organizatorzy i sponsorzy, którym z tego miejsca dziękujemy. Pomogli nam:

Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Usługowe PRIMA – BUD ul.Wiśniowa 5 , Sandomierz Sobczyk Andrzej

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe KARABELA ul.Szkolna 4, Tarnobrzeg

Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe „ Zieliński ’’ ul.Klasztorna 27a Raków

Nadwiślański Bank Spółdzielczy w Solcu Zdroju oddział w Osieku

Kopalnia i Zakłady Chemiczne Siarki „ Siarkopol ‘’ Grzybów 1

Starostwo Powiatowe Staszów ul. Świerczewskiego Staszów

Sprzedaż ryb – Hennryk Dziuba Zawidza

Nadleśnictwo Staszów ul.Oględowska 4 , Staszów

Kwiaciarnia u Lucyny Lucyna Wielechowicz ul.Rynek 1 Osiek

Sklep Deko – Moda Anita Gregorowicz ul. Rynek Osiek

Metal – Dom Tomasz Krasa Ossala

Sklep Motoryzacyjny G.P. auto Piotr Gierek ul. Rynek 21 Osiek

Przedsiębiorstwo Usługowo – Handlowe BOR – TRANS Osiek

Przedsiębiorstwo Wiertniczo – Inżynieryjne „ HYDROWIERT’’ ul. Połaniecka Osiek.

Usługi Remontowo – Budowlane Maciej Kozoduj Suchowola 28 a

Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie SA Staszów Danuta Równiak

Firma Handlowo- Usługowa LOTUS OŚRODEK SZKOLENIA KIEROWCÓW

Osiek Krzysztof Mirowski.

Salon Ubezpieczeń ul.Rynek 28 Osiek Wojciech Walczyk

Kupiec „KOLPORTER’’ Danuta Ryńska ul. Rynek Osiek

Sklep Spożywczo- Mięsny Zygmunt Kusik Osiek

Dziękujemy i do zobaczenia za rok