browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

22 Finał WOŚP

Na ratunek !!!

XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w M-GOK w Osieku!!!

   W tym roku fundacja Jurka Owsiaka zbierała pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Drukowanie

Każdego roku blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze, które później rozlicza w swoich sztabach. Jest to absolutny fenomen socjologiczny, ponieważ z sum, które wpływają na nasze konto, widać, że wszyscy wolontariusze, obdarzeni naszym bezgranicznym zaufaniem, rozliczają się skrupulatnie z zebranych pieniędzy. Nasz sztab liczył 25 wolontariuszy, a jego liderem był Jakub Giza z Łoniowa – 1786,26zł, Grzegorz Giza – 1084,69zł, Iwona Iskra z Czajkowa – 1027,22zł , Julia Kwiatkowska z Ossali – 760,26zł.

Dzięki ofiarności mieszkańców w sumie zgromadzono 15156,40 zł, z czego z licytacji 1895 zł. Najwyżej licytowane były: kosz słodyczy – 200zł,koszulka WOŚP – 180zł,zegar WOŚP 130zł, ręcznie malowana filiżanka 120zł, zaproszenie na kolację w Karczmie Sarmackiej (dla 2 osób) 80zł,książka – 70zł.

O godzinie 15.00 ruszyły występy i licytacje na sali widowiskowej M-GOK. Jak co roku WOŚP prowadził Jacek Piwowarski-charyzmatyczny konferansjer, który zaprezentował swój własny styl i dostosował sposób prowadzenia imprezy do rangi wydarzenia. Ludzi przybywało z minuty na minutę. Na scenie mogliśmy podziwiać popisy dzieci i młodzieży z : Publicznego Przedszkola w Osieku , PSP w Osieku, PSP w Suchowoli, Publicznego Gimnazjum przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Osieku, Liceum Ogólnokształcącego, oraz zespół coverowy NO NAME oraz wokaliści z M- GOK w Osieku .

Siła WOŚP wynika z jej odjechanego charakteru. Orkiestra jest marką niesamowicie witalną, a połączenie idei ratowania życia z muzyką przyciąga rzesze ludzi – pokazuje, że niesienie pomocy może być dobrą zabawą.

Co wyjątkowe – WOŚP opiera się na wolontariacie i odkrywa w Polakach chęć czynienia dobra zarówno u tych, którzy wspierają cel finansowo i u tych, dzięki którym to wszystko można zorganizować.

Zwieńczeniem XXII Finału WOŚP był pokaz sztucznych ogni, które rozbłysły nad Osiekiem punktualnie o godz.20.00.

Dzięki nowym materiałom zostały zaprezentowane dotąd niespotykane efekty. Z roku na rok podnoszona jest jakość i widowiskowość wykonywanych pokazów, co ściąga rzesze ludzi.

XXII Finał WOŚP przebiegał w niesamowitej, jak zawsze, atmosferze! Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w tym szczególnym dla nas dniu! Zarówno wszystkim wolontariuszom, jak i oczywiście Wam.

[nggallery id=3]

foto: Beata Król i Norbert Kiciński

DARCZYŃCY WOŚP  2014

1. Wojewoda Świętokrzyski – Bożentyna Pałka- Koruba

2. Burmistrz Miasta i Gminy Osiek Włodzimierz Wawrzkiewicz

3. Starostwo Powiatowe w Staszowie

4. ARiMR w Staszowie

5. Komenda Powiatowa Policji w Staszowie

6. OSP Ossala

7. Piekarnia Dom Chleba Witold Nasternak

8. Sklep  Zygmunt Kusik

9. Sklep ABC Kazimierz Ziółkowski

10. Sklep GPA Piotr Gierek

11. Sprzedaz ryb Henryk Dziuba

12. Restauracja Gościniec w Strużkach

13. BOR – TRANS Grzegorz Borkowski

14. Sprzedaż ryb Robert Gawłowicz

15. ,,LUNEA’’ Wiesław Duda

16. Zakład fryzjerski Barbara Cena

17. Zakład fryzjerski Kamila Wielechowicz

18. AVIVA Danuta Równiak

19. Karczma ,,SARMACKA’’ w Łoniowie

20. Zakład fryzjerski  Ewelina Bąk

21. Restauracja ,,MARTA’’

22. Piekarnia ,,ALMA’’ Alicja i Marek Chylowie

23. Delikatesy Centrum Marek Kwiecień

24. BRITISH SCHOOL z Tarnobrzega

25. Szkoła tańca ,,SAMBA’’

26. Kolporter Danuta Ryńska

27. Marek Kwiecień ul. Sandomierska

28. ,,EKO – PLAST’’ Jarosław Petka z Rzeszowa

29. Ewelina Januszewska

30. Wynajem domków Paweł Wiącek